Tvarumas

Tvarumas, kurio mus moko alpakos.

Andų aukštikalnėse gyvenančios alpakos ganosi po nedideles pievas, kurios taip pat yra jų pagrindinis maistas. Pagalvėlės ant kanopų jos turi ne veltui – tam, kad apsaugotų mažus ūglius, kurie ateityje taps maistu. Taip alpaka rūpinasi savo ir savo bandos ateitimi, užtikrindama bendrą rūšies tvarumą.

Alpakos visada gyveno vienišose ir labai šaltose vietose, kur gali trūkti maisto ir išteklių. Išgyventi tokiose vietose yra iššūkių kupinas tvarumo menas. Alpaka geria mažiau vandens nei dauguma besiganančių gyvūnų, valgo labai atsargiai, ūglius nuskina, o ne išrauna, kad jie ataugtų. Šiems gyvūnams nereikia didelio maisto kiekio. Pavyzdžiui, kašmyro ožkoms reikia dvigubai daugiau maisto tam, kad pagamintų tiek pat švaraus pluošto, kiek alpakos.

Alpakos kailio pluoštas yra 22 natūralių atspalvių, taip leisdamas mums kurti tvarią madą. Įvairių spalvų tekstilės gaminiai gali būti gaminami nenaudojant dirbtinių dažiklių. ALPACOS gaminiai pasižymi patvarumu, todėl  tarnauja žmonėms daugelį metų.

Mūsų indėlis į tvaresnę ateitį – atkakliai plėtoti, rūpintis ir vystyti šio nuostabaus pluošto, kurį mums dovanojo gamta, rinką.

Ačiū, alpaka.